CoolStream - idealne warunki wewnętrzne przez cały rok

Firma Colt opracowała system wentylacji z funkcją chłodzenia adiabatycznego (wyparnego), który może pracować w różnych trybach począwszy od chłodzenia w okresie letnim, przez odzysk ciepła i uzdatnianie powietrza w okresach jesienno-wiosennych, aż po ogrzewanie i uzdatnianie powietrza zimą.

Wentylacja hali przemysłowej z wykorzystaniem chłodzenia adiabatycznego w okresie letnim
Wentylacja hali przemysłowej z wykorzystaniem chłodzenia adiabatycznego w okresie letnim

Przyjazny dla budżetu

Systemy wentylacji CoolStream firmy Colt zapewniają komfortowe warunki przacy przy niskich kosztach inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych. Są one nawet do 7 razy tańsze niż tradycyjne systemy klimatyzacyjne.

CoolStream zużywa jedynie ok. 1kW energii elektrycznej oraz 50 l wody na 10 000 m3/h dostarczanego schłodzonego powietrza zapewniając jednocześnie wydajność chłodniczą na poziomie 30 kW.

Tak niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokowydajnych wentylatorów EC. Bezstopniowa regulacja ich prędkości pozwala na optymalizację zużycia energii elektrycznej i obniżenie jej kosztów nawet o 50%.

System wykorzystuje zwykłą wodę wodociągową i jej zużycie też jest na bieżąco monitorowane.

Przyjazny dla środowiska

Systemy CoolStream nie wykorzystują do chłodzenia sprężarek żadnych niebezpiecznych dla środowiska czynników chłodniczych, takich jak freony (CFC). W procesie chłodzenia wykorzystywane jest w 100% świeże powietrze zewnętrzne oraz woda. Brak negatywnego oddziaływania na środowisko oraz użytkowników potwierdza atest higieniczny PZH dla jednostek chłodzenia adiabatycznego CoolStream wydany przez Zakład Higieny Środowiska Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.

Bezpieczny dla użytkowników

Bezpieczeństwo systemu oraz jego najwyższe standardy potwierdza certyfikat i zgodność z normą VDI 6022 ("Wymagania sanitarno-higieniczne dla instalacji i jednostek wentylacyjnych przeznaczonych do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych"). Jest to bardzo rygorystyczna norma dla systemów klimatyzacji potwierdzająca wysoką jakość dostarczanego powietrza.

Szeroka gama produktów

Systemy CoolStream firmy Colt mogą zapewnić:

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited