CoolStream N

CoolStream N to system wentylacji z funkcją chłodzenia adiabatycznego (ewaporacyjnego) przeznaczony do montażu w elewacji budynku. Zapewnia oszczędne chłodzenie i wentylację dużych obiektów przemysłowych, w których występują duże zyski ciepła. Sprawdza się tam, gdzie zwykły system wentylacji naturalnej nie zapewnia odpowiednich warunków wewnętrznych, czyli w elektrowniach, przemyśle tworzyw sztucznych, metalowym czy spożywczym. Może być instalowany w nowobudowanych obiektach, a także jako uzupełnienie istniejącego już systemu wentylacji.

Budowa

CoolStream N charakteryzuje budowa modułowa, co ułatwia instalację i pozwala na dowolne rozbudowywanie systemu. Grubość urządzenia wynosi zaledwie 425mm, dzięki czemu można je zamontować w prawie każdej elewacji. Obudowa wykonana jest z odpornego na korozję aluminium. Od strony zewnętrznej wkład desorpcyjny osłaniany jest przez żaluzje uniwersalne. Aby zwiększyć wydajność systemu mozliwe jest zainstalowanie energooszczędnych wentylatorów EC. Wszystkie elementy mające kontakt z wodą są podwójnie powlekane. System kontroli jakości wody spełnia rygorystyczne wymagania normy VDI 6022.

Dostępne wymiary:

  • szerokość od 800 do 9600mm (w interwale co 400mm)
  • wysokość: 666, 1000, 1333, 2000

Sterowanie

Sterowanie odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Opcjonalnie można zainstalować czujniki temperatury i wilgotności. Istnieje również możliwość podłączenia urządzenia do systemu zarządzania budynkiem.

Wszystkie systemy CoolStream STAR są zgodne z wymaganiami Rozporządzenia UE nr 1253/2014 opartego na Dyrektywie ErP nr 2009/125/WE
© 2023 Kingspan Holdings (Irl) Limited